ДОЛОМІТ - ПРИРОДНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ МІНЕРАЛ, ЩО БУДУВАВ СТАРИЙ РИМ #gipsovik

 


Цікаво, що Альпи на півночі Італії отримали  назву Італійські Доломіти. Займають вони  близько 142 км.кв. площі, завдяки чому тут повним-повнісінько різних обривів і скель, довгих долин і льодовиків. Самий величезний льодовик, площею 3 км.кв. знаходиться на найвищій горі Доломітових Альп – Мармолада, у висоту досягає 3342 метрів. До слова, на території доломітового масиву розташовано цілих 18 піків, чия висота перевищує 3 тисячі метрів!

✔️Щебінь, виготовлений із карбонатних порід Слобідсько-Рихтівського родовища відповідає вимогам ДСТУ Б В.2.7-75-98 23845-86 “Щебінь і гравій щільні природні для будівельних матеріалів, виробів, конструкцій і робіт. Технічні умови”.  

✔️Доломіти і доломітові вапняки для каменю бутового відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-241-2010 “Камінь бутовий. Технічні умови”, а також мергелисті доломіти, доломіти і доломітові вапняки для баластного шару залізничної колії відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.7-204:2009 “Щебінь із природного каменю для баластного шару залізничної колії. Технічні умови”.




Більшість людей навіть і не підозрюють, у якій кількості присутній камінь доломіт в їх будинках.  
✔️Наприклад, цемент - основа будь кладки і стяжки - далеко не єдине застосування доломіту в будівництві. 
На основі доломітових фракцій виробляються вогнетриви, облицювальні, оздоблювальні, покрівельні та ізоляційні матеріали.
✔️Природний матеріал з цікавим малюнком і кількома природними відтінками дозволяє виготовляти високоякісний оздоблювальний камінь для фасадних робіт
Він може бути рельєфним або гладким. Рельєфні плитки надають будові вигляд старовини і, разом з тим, охайність і добротність. Гладка доломітова плита більш святково-парадна. 
✔️Крім фасадів, плитами з доломіту облицьовуються сходи, пандуси, зовнішні та внутрішні підвіконня. В обробленому вигляді доломіт набуває схожість з гранітом і навіть мармуром, завдяки чому його часто використовують як імітацію цих, більш дорогих, матеріалів. 
✔️Доломіт має  більшу щільність, ніж мармур, тому застосування його в якості покриття для підлоги виправдане ще й з експлуатаційної точки зору. 
✔️Цей мінерал, після шліфування, здатний витримувати великі навантаження. Він рекомендований для мощення магазинів і громадських будівель.
✔️Використання доломіту в архітектурі переоцінити важко, елементи, виконані з натурального каменю застосовуються для виготовлення барельєфів, декорування колон, оформлення цоколя і стін.
✔️Облицювальна плитка з доломіту морозостійка і мало схильна до перепаду температур, не розшаровується та не розкришується. 
✔️Для внутрішньої обробки приміщень доломіт застосовують в якості декоративного оздоблення камінів, приміщень басейнів і зимових садів.
✔️Різні технології виготовлення дозволяють найбільш широко використовувати доломіт в якості будівельного матеріалу. Термооброблені доломітові плити застосовуються в якості матеріалу для підлоги в особливо небезпечних місцях, таких, як сходинки, ганок, підлога в басейні або в кухні. Така поверхня виключає ковзання, вона більш безпечна. 
А також:
Замовити продукцію та проконсультуватись щодо акцій, знижок  можна у Відділі збуту та комерції за телефоном ☎️0973930355 , електронна адреса: comercial@gipsovik.com.ua/


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ГІПСУВАННЯ ТА ВАПНУВАННЯ ГРУНТІВ. ВИДИ ЗАСОЛЕННЯ ГРУНТІВ.

ВАПНЯНІ ДОБРИВА ТА ЇХ ПРАВИЛЬНЕ ЗАСТОСУВАННЯ

Кислотність ґрунту та урожай #Gipsovik #Гіпсовик