ПОГОВОРИМО ПРО МЕРЕЖУ, ЩО ПРОПАГУЄ ДОБРОЧЕСНІСТЬ
Питання організації та ведення українського бізнесу в нинішніх реаліях досить складне, адже чи не щодня ставить бізнесмена на “різдоріжжя прийняття рішення”. Направо підеш - хоч і не за законом, але питання швидко вирішиш. Наліво звернеш - довго і важко, але доброчесно і законно справи вирішуватимеш. Звісно, якщо не вистачить сил (в другому варіанті), можна так і не дійти до бажаного. Але таки не все так критично. Зміни, що відбуваються останніми роками в суспільстві, у бізнес-середовищі вказують на позитивну динаміку. Все більше українських компаній, підприємств не бажають шукати легких облудних шляхів, а по справжньому прагнуть позитивних змін. Відома приказка, що один в полі не воїн, вчить, що лиш об’єднуючись у професійні, громадські спілки можна відстоювати позиції законності, справедливості, працювати над свого роду “кодексом моралі та етики ведення українського бізнесу” та діяти за його нормами. Відповіддю на нагальну потребу відродження економічної сили країни силами чесного бізнесу, на нашу думку, і стала поява Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу UNIC.
Комплаєнс - в перекладі з англійської означає “згода, відповідність, погодження”. В Оксфордському словнику англійської мови наводиться значення “комплаєнсу”, як діяльності, що відповідає встановленним вимогам, нормам, покора. До нас комплаєнс-діяльність привнесена з практики управління іноземних країн, корпоративної системи управління фінансовими установами. Означає необхідність знати, розуміти, виконувати та дотримуватись всіх вимог законодавства України, нормативів, положень і правил, внутрішніх політик, стандартів та кодексів з питань діяльності установи. Пов’язані поняття: ризик-контроль комплаєнс-контроль, система керування ризик-комплаєнс.
Історія створення.
Все почалось 27 січня 2017 року, коли після міжнародної зустрічі з питань ділової доброчесності представників ОЕСР, ПРООН, ЄБРР, РБО, саме ЄБРР ініціювала проведення круглого столу в Україні. Ось тоді РБО (Рада Бізнес-омбудсмена), яку очолює відомий усьому світу політик Альгірдас Шемета, і запропонували започаткувати ініціативу колективної діяльності, зосередженої на доброчесності для компаній, що працюють в Україні. 9 жовтня 2017 року UNIC офіційно розпочала роботу з 42 українськими та іноземними компаніями.
Довідка: Альгірдас Шемета - Бізнес-омбудсмен в Україні з грудня 2014 року. Литовський і європейський політик, двічі міністр фінансів Литви, європейський комісар з бюджету та фінансового планування в 2009–2010, з 9 лютого 2010 року — з оподаткування, митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством.
Місія та цілі UNIC:
Створити головну платформу для обміну знаннями між учасниками мережі у сфері боротьби з корупцією та корпоративного комплаєнсу.Заохочування власним прикладом до практики ведення “прозорого бізнесу”.
Володимир Постовий - Голова правління Кам’янець-Подільського ПАТ “ГІПСОВИК” про UNIC:
"Мережа виконує надзвичайно важливу місію, актуальну для багатьох добровільних бізнес-об’єднань: сприяння чесності, справедливості та прозорості як у ділових відносинах, так і у відносинах між бізнесом та владою. Навчання українських компаній тому, як витримати виклики нашого бізнес-середовища, не порушуючи принципів доброчесності та комплаєнсу, безсумнівно, принесе позитивні наслідки. Особливо важливими є навчальні заходи для бізнесу та уряду, а також поради та обмін досвідом щодо правових механізмів боротьби з корупцією”
Представництво
На кінець 2017 року, мережа охоплювала 55 українських компаній, серед яких і Кам’янець-Подільське ПАТ “ГІПСОВИК”.
А це 62 247 співробітників по всій Україні. Тут є представники фінансового, аграрного, будівельного секторів, фармацевтика та харчова промисловість, виробництво, нерухомість, IT-компанії...
Причини приєднання до UNIC, названі самими членами мережі:
- обмін досвідом під час експертних зустрічей. Тренінгів, доступ до кращих міжнародних практик;
- добра ділова репутація шляхом навчання субпідрядників, партнерів, конкурентів та широкої громадськості механізмам та досвіду доброчесності, прозорості, відповідно - підвищення вимог ділової етики в галузі;
- додана вартість - спрощення дооступу до кредитування та вихід на міжнародні ринки, зниження регуляторного тиску;
- комунікація, як можливість навчитись досвіду вирішення проблемних питань;
- зобов’язання реалізовувати прагнення працювати доброчесно шляхом використання механізму колективної боротьби з корупцією.
Іренеуш Дерек - Генеральний директор “Пластікс - Україна”
“Я думаю, що для українських компаній важливо приєднуватись до мережі з кількох причин. Для успішної місцевої компанії, на кшталт нашої, важливо продемонструвати, що основою успішного бізнесу можуть бути етика та прозорість... Щодо працівників і клієнтів, той факт, що вони працюють та співпрацюють з компанією на засадах доброчесності, дає їм шанс стати частиною змін на краще у своїй команді, компанії та країні”
Переваги членства:
- добра ділова репутація;
- колективна протидія корупції;
- послаблення регуляторного тиску;
- полегшений вихід на міжнародні ринки;
- полегшений доступ до кредитування;
- обмін кращими практиками комплаєнсу; сертифікація рівня комплаєнсу та доброчесності незалежними експертами.
Як приєднатися до мережі:
Передусім потрібно знайти сайт мережі : www.unic.org.ua, ознайомитись з метою діяльності, визначити для себе причини з яких Ви бачите себе серед тих, хто працює і прагне працювати на українську економіку чесно, відкрито , за законом.
На сайті можна ознайомитись з анкетою, що пропонує мережа до вступу кандидатам. Після заповнення і відправки анкети, кожен кандидат проходить ретельну перевіркуза відкритими даними ( за останні кілька років). Далі підписання Меморандуму, сплата членських внесків, беспосередня діяльність.
Володимир Соколовський, керуючий партнер Юридичної фірми “Соколовський і Партнери”
“Широко відомо, що найміцнішим є об’єднання однодумців... Наша фірма розділяє і підтримує ті ж цінності і підходи до ведення бізнесу, що й Мережа, а також готова об’єднати зусилля у боротьбі з корупцією, допомагаючи членам впроваджувати кращі практики прозорості.”
Сертифікація
Для членів мережі передбачено можливість добровільного проходження аудиту з питань комплаєнсу, доброчесності.Успішне проходження сертифікації надає компаніям право маркування власних товарів логотипом UNIC.
Катерина Глазкова виконавчий директор Спілки українських підприємців (СУП)
“Мережа переслідує дуже важливу мету - демонструвати бізнес-спільноті України, що доброчесні та справедливі ділові практики в нашій країні є не тільки реальними, але й економічно вигідними... Інтегруючи зусилля СУП і Мережі, ми об’єднаємо найвидатніших підприємці України, щоб допомогти економіці нашої країни стати більш конкурентноспроможною на міжнародному рівні.
ІНІЦІАТОРИ СТВОРЕННЯ МЕРЕЖІ
Рада Бізнес-омбудсмена (РБО) Business OMBUDSMAN Council
Незалежний постійний дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України, створений в листопаді 2014 року. Мандат РБО: сприяння утворення сприятливого бізнес-середовища, запобігання корупції на центральному та місцевому рівнях управління, а також у державних та контрольованих державою компаніях в межах їх адміністрування.
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) OECD The Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) - міжнародна організація, об’єднує 34 країни світу, 70 країн мають статус партнерів. За впливом ОЕСР належить до трійки провідних економічних установ, поряд з МВФ та Світовим Банком. Діяльність спрямована на зміцнення і підвищення економік держав-членів, покращення соціально-економічних умов та ситуації з зайнятістю, забезпечення економічного зростання країн.
Європейський банк реконструкції і реформ (ЄБРР). European Bank for Reconstruction and Development. Міжнародна фінансова установа, заснована в 1991 році. Як багатосторонній інвестиційний банк розвитку, ЄБРР використовує інвестиції в якості інструменту для розбудови ринкової економіки. Включає представництво 66 країн з 5-ти континентів.
До інших стейкхолдерів належать: Базельський інститут управління, контент “Compliance Periscope”, Неурядова глобальна організація у сфері боротьби з корупцією “Transparency International Ukraine” , ініціатива колективних дій для заохочення етичних та прозорих дій бізнесу “Clear Wave”, створена в Литві у 2007 році.
В публікації використано власні матеріали, світлини а також Річний звіт Всеукраїнської Мережі Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) за 2017 рік люб'язно надісланий Мережею ПАТ "ГІПСОВИК".
Приєднуйтесь!
Коментарі
Дописати коментар